Skip to content

Untitled design

Klubi

Koerteklubi ViLe on asutatud 2009. aastal eesmärgiga arendada agilityt ja koera kultuuri üldisemalt Viljandis ja Viljandimaal. Klubi loodi selleks, et propageerida lugupidavat ja heaperemehelikku suhtumist loomadesse ja loodusesse. Enda eesmärkide saavutamiseks korraldab ViLe koeraomanikele koolitusi, võistlusi ja muid koeraharrastusega seotud üritusi. ViLe pooldab positiivseid koolitusmeetodeid koerte treenimiseks.

Meie treenimise põhimõteteks on:

– treenitud koer on hea koer
– naudi seda aega, mille sa enda koeraga koos veedad
– trennist lahku alati parema tujuga, kui sul sinna tulles oli
– koostöö koera ja koerajuhi vahel on aluseks pikale ja nauditavale elule

ViLe põhitegevuseks on agility arendamine Viljandi piirkonnas. Selleks korraldame regulaarselt agility võistlusi ja treeninguid. Esimese ametliku agility eksami korraldasime 04.09.2011. Iga aastaga oleme enda tegevust edasi arendanud, mille tulemusena toimusid 2013. aasta Eesti meistrivõistlused agilitys Viljandis, lisaks korraldasime ka 2018. aasta Agility Eesti meistrivõistlused. Edaspidi oleme iga-aastaselt korraldanud umbes 3 agility võistlust aastas, lisaks hulgaliselt erinevaid koolitusi ja treeninguid.

Lisaks agilityle toimuvad koerteklubi ViLe-s:

– kutsikakool
– kuulekuskoolitus
– rallikuulekus
– näitusekoolitus
– erinevad koolitused

Koerteklubi ViLe on enda tegevusega pälvinud ära märkimist. Nii valiti 2013. aastal ViLe kõige sõbralikumaks klubiks, meie korraldatud Eesti Meistrivõistlused Agilitys parimaks agilityvõisltuseks ja klubi liige Indrek Timaste parimaks rajaabiliseks.

Meie töö ei oleks võimalik ilma toetajateta.
Koerteklubi ViLe tähtsaimaks varaks on meie klubi liikmed ja teised vabatahtlikud, kes ürituste korraldamise võimalikuks teevad. Vähem tähtsamad ei ole ka sponsorid, kes meie üritusi auhindadega toetanud on. Samuti tahame tänada meie pikaajalisi koostööpartnereid.