Skip to content

Untitled design

Terje Sepp


Trennid: Agility grupi- ja eratrennid

EKL atesteeritud treener alates 2023.aastast

Vile klubi treener alates 2020. aastast

Tutvustus:

Olen üles kasvanud maal ning nii kaua kui mäletan, on meie peresse alati kuulunud ka koer.

Minu esimene koer, kellega kutsikakoolis ning kuulekuse trennides käisin, oli Saksa lambakoer Rolf ja võib öelda, et just tänu Rolfile jõudsid minu ellu springerspanjelid.
Rolfi kutsikakooli juhendajaks oli springerspanjelite kasvataja Katrin Juurak ja Katrin kasutas tihti enda loengute praktilise poole toetamiseks oma springerspanjelit, Tammiet. Sellest ajast sai see tõug mulle niivõrd südamelähedaseks, et piltlikult võib seda pidada armastuseks esimesest silmapilgust.

Oma esimese spanjeli võtsin aastal 2008, kelleks oli aastane Crownmaple-i kennelisse kuuluv Inglise springerspanjel nimega Kratu.

Oma esimese agility kogemuse sain treener Mary Naberi juures ning sealt alates on agility mulle väga suurt huvi pakkunud. Hetkeks, mil agility avastasin oli Kratu aga juba 11 -aastane ning erinevate tervisemurede tõttu jäi tema agility karjäär lühikeseks. Agilityst oli aga selleks hetkeks saanud minu elu osa ning soov sellega edasi tegeleda niivõrd tugev, et 2017. aasta jõulude paiku võtsin oma ellu teise springerspanjeli – Bimbiks kennelisse kuuluva Unica.

Unicaga jätkasime agility trenne Vile korteklubi treeneri Kaisa Tsäro juures. Kaisa on olnud mulle suureks toeks ja eeskujuks ja tänu temale astusin oma elus suure sammu edasi ning 2020. aastal sai minust ametlik Vile koerteklubi treener.

Hetkel võistleme Unicaga A3 klassis ning 2022. aasta suvel tegime debüüdi Eesti meistrivõistlustel, kus võistkondlikus klassis saavutasime 3. koha. Samal aastal sai Unicast ka Eesti agility tšempion.

Minu läbitud koolitused:

2020

* Loeng – Ettevalmistus võistlemiseks – Keida Raamat
* Loeng – Koerajuhi psühholoogiline ettevalmistus võistlemiseks – Aave Hannus
* Peter Holmbergi handlerseminarid

2021
* Koolitajate, katsekohtunike ja jahikatsekohtunike põhikursus ja praktikaeksam
* Loeng – Sportkoerte söötmine ja toidulisandid – Liisa Siimon
* Loeng – „Handling 101“ ehk juhtimise põhitõed – Kaisa Tsäro
* Praktiline online koolitus – Fitness- ja trikikoolitus – Kaisa Tsäro
* Peter Holmbergi handlerseminarid

2022
* Peter Holmbergi handlerseminarid