Skip to content

Untitled design

IPO (kuulekus, kaitse, jälg) trennid Viljandis

Uuest aastast on Viljandis võimalus käia IPO trennides, mis sisaldavad ennast kuulekuse, kaitse ja jälje osa. Kõiki asju on võimalik teha eraldi, ning treener on nõus kuulekuse trenne tegema ka probleemsetele koertele. 

Treener: Kalev Loit (EKL atesteeritud varrukamees)

Mis on kaitsetrenn? 

Kaitsetrenn ehk varrukatrenn on küll üks osa IPO trennist, kuid seda on võimalik ka harrastada koeraga, kes ei plaani millalgi IPO-võistlustele minna. 
Varrukatrennis saab koer juurde enesekindlust ja mitmeid erinevaid oskuseid igapäeva eluks. Omanik õpib oma koera äärmuslikes olukordades paremini ohjama. Trennis saad viia kuulekuses selgeks õpitu uuele tasemele, sest kui koer kuulab ja on kontrollitav kaitsetrennis, siis on ta seda igal pool. 
Kaitsetrenn koosneb mitmest erinevast osast: haukumine, haaramine, kontrolli alla tulek ja kontrolli all olek. 
Siin on üks näide, milline näeb kaitsetrenn välja:  https://www.youtube.com/watch?v=aGj4fr1m-1Q 

Kui oled esimest korda kaitsetrenni tulemas, siis treener aitab sind ja õpetab sulle erinevaid asju täitsa algusest, jälgides täpselt sinu ja sinu koera vajadusi, soove ja oskuseid.  

Mis on jäljetrenn? 

Jäljetrennis õpib koer ajama jälge ja kasutama efektiivselt oma nina. Eesmärgiks on, et koer ajaks ninaga eelnevalt inimese poolt maha kõnnitud jälge ja kuna nina kasutamine on koerale väga väsitav, siis jälje ajamine on ka aktiivsetele tõugudele kurnav. 
Jäljetrennis alguses, õpid erinevaid asju koos koeraga, vastavalt teie oskustele ja soovidele. Hiljem päris jälge ajades, kõnnitakse jälg maha, alguses koera aitamiseks pannakse igasse jälge maius ja siis asutakse koeraga “jälge ajama”, eesmärgiks on, et koer leiaks kõik maiused ülesse – ehk käiks kõik jalajäljed oma ninaga läbi. 
Hiljem kui koer juba rohkem oskab, võetakse maiuseid järjest vähemaks ja tehakse jäljed järjest pikemaks ja raskemaks.

Kui tekkis huvi, siis liitu facebooki grupiga: GRUPP